یو پی اس سیماران مدل UL2000AP

UPS UL2000AP Simaran

ناموجود


یو پی اس UL2000AP سیماران:

UPS سیماران مدل UL2000AP: این دستگاه یو پی اس سیماران دارای سه عدد باطری 12 ولت 7/5 آمپر ساعت داخلی بوده، و دارای آلارم صوتی جهت نشان دادن عملکرد  نامناسب یو پی اس است. UPS UL2000AP سیماران دارای تکنولوژی Interactive Line بوده و دارای شکل موج خروجی  سینوسی کامل می باشد. دستگاه UPS سیماران مدل UL2000AP دارای سیستم تثبیت ولتاژ خروجی، فن داخلی جهت تهویه حرارت و همچنین دارای قابلیت ABM یعنی مدیریت هوشمند باتری می باشد. UPS UL2000AP سیماران  دارای رنج وسیع ولتاژ ورودی (110V ~ 270V) و فرکانس ورودی است. این دستگاه دارای Power Factor 0.8 بوده و دارای توان  2000VA/1600W می باشد. یو پی اس سیماران مدل UL2000AP  قابلیت حفاظت اتوماتيك در مقابل شوک های الکتریکی همچون صاعقه و همچنین اضافه بار و اتصال کوتاه خروجی و... اشاره کرد. محصولات یو پی اس و استبلایزر سیماران دارای گارانتی 12 ماهه سیماران می باشند.

جهت مشاهده لیست قیمت یو پی اس و استبلایزر سیماران کلیک کنید

یو پی اس چیست؟

UPS مخفف Uninterruptible power supply به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است، نقش واسط درمدار الکتریکی، بین برق شهری (ورودی) و سیستم مصرف کننده (خروجی) را دارد. در زمان قطعی برق شهری(ورودی)، وظیفه برق رسانی به مصرف کننده های خروجی را دارد.

این دستگاه بر سر راه برق شهر قرار گرفته و هنگامی که برق شهر دارای نوسان باشد وارد عمل شده و با با اعمال فیلتر باعث تنظیم سطح ولتاژ می شود و در نتیجه برق یکدست ۲۲۰ ولت در اختیار مصرف‌کننده قرار خواهد گرفت. همچنینیو پی اس در مواقع قطع برق توانایی تأمین برق مصرف کننده را در مدت زمان محدود دارد و این مدت  زمان به باتری های دستگاه بستگی دارد.

جهت آشنایی بیشتر با یو پی اس و کارکرد آن کلیک کنید.

جهت مشاهده انواع UPS ها کلیک کنید.

جهت مشاهده تفاوت Online UPS و Offline UPS کلیک کنید.


توان دستگاه UPS و باتری آن:

توان UPS های مختلف بر اساس توان مصرفی و با واحد ولت آمپر محاسبه می‌گردد. 
باتری‌های UPS به دو مدل باتری داخلی (Internal) و بارتی خارجی (External) استفاده می‌شوند.
هرچه تعداد این باتری‌ها بیشتر باشد به این معنی است که شما می‌توانید در هنگام قطع برق شهری زمان بیشتری برای مصرف کننده خود برق داشته باشید.

جهت آشنایی با روش انتخاب یو پی اس کلیک کنید.

جهت مشاهده راهنمای خرید یو پی اس کلیک کنید.

جهت مشاهده توان برخی از دستگاه های خانگی کلیک کنید.


نصب دستگاه UPS:

اگر از دستگاه هایی با توان پایین برای مصارف خانگی استفاده می‌کنید نصب UPS به‌سادگی و توسط دفترچه دستگاه قابل انجام است. اما اگر از دستگاه های توان‌ بالاتر استفاده می ‌کنید حتماً از یک متخصص برق و یا نصاب برای نصب و راه اندازی یو پی اس کمک بگیرید چون توان های‌ بالای برق خطرناک می باشند.

محل نصب UPS  باید تمیز بوده و بدون گرد و غبار باشد، این امر باعث حفظ طول عمر می شود تا عمر کارکرد دستگاه کم نشود. اما اگر محل نصب دارای رطوبت می باشد بهتر است دستگاه را با فاصله 20 الی 50  سانتی‌متر از زمین نصب نمایید.

 

از UPS بیشتر بدانید:

THD چیست و در UPS ها چه کاربردی دارد؟

 

 

یو پی اس چیست؟

بررسی تخصصی یو پی اس توسط فروشگاه آنلاین سیماران:

ups مخفف چیست؟

UPS مخفف Uninterruptible power supply به معنای منبع تغذیه بدون وقفه است. UPS چیست؟ به زبان ساده یو پی اس نقش واسط درمدار الکتریکی، بین برق شهری (ورودی) و سیستم مصرف کننده (خروجی) را دارد و در زمان قطعی برق شهری(ورودی)، وظیفه برق رسانی به مصرف کننده های خروجی را دارد.

سوئیچ ها، روترها و سرورهای گران قیمت هنگام نوسانات برق یا قطع و وصل ناگهانی نیاز به تغذیه ثابت و محافظت شده دارند، توسط " یو پی اس " علاوه بر غلبه بر مشکلات ذکر شده در زمان قطع برق نیز می توانیم تا مدتی به کار با تجهیزات خود ادامه دهیم. این دستگاه ها در دو نوع آنلاین و آفلاین می باشند که نوع آنلاین برای دستگاه ها با حساسیت بالا مانند تجهیزات پزشکی اتاق عمل بیمارستان ها و نوع آفلاین برای دستگاه ها با حساسیت کمتر مانند کامپیوتر استفاده می شوند. در نوع آنلاین دستگاه همواره عملیات تبدیل ولتاژ مستقیم از باطری ها را به ولتاژ ۲۲۰ ولت متناوب انجام می دهد. ولی در نوع آفلاین هنگامی که برق شهر قطع می شود حدود چند میلی ثانیه زمان می برد تا مبدل ولتاژ باتری به ولتاژ ۲۲۰ ولت متناوب را راه اندازی نماید . در توان های مختلف از ۴۰۰ ولت آمپر تا چند کیلو ولت آمپر تولید می شوند . انتخاب UPS نیاز به محاسبه توان مصرفی و زمان برق رسانی مورد نیاز دارد.

جهت مشاهده لیست قیمت UPS سیماران کلیک کنید.

یو پی اس چیست

 

نحوه محاسبه و خرید UPS:

برای چگونگی محاسبه یو پی اس و خرید یو پی اس به نکات زیر توجه کنید:

1-محاسبه توان مصرفی دستگاه ها

در ابتدا باید توان دستگاه های مصرفی خود را محاسبه کنید. برای این کار توان یا وات تمامی مصرف کننده هایی که بعد از قطع برق نیاز دارید روشن باقی بمانند را محاسبه کنید.

اما چطور باید توان دستگاه های مصرفی را پیدا کرد؟

بطور معمول توان مصرفی روی تمامی دستگاه ها با واحد وات نوشته شده است. اما اگر در دستگاهی این مقدار مشخص نبود میتوان از ضرب جریان نامی در ولتاژ کاری (ولتاژ شبکه ) این مقدار را محاسبه کرد.
فروشگاه آنلاین سیماران برای رفاه حال کاربران گرامی سایت سیماران چند توان مهم ترین دستگاه ها را در لینک زیر ارائه داده است:

 

جهت مشاهده جدول توان مصرفی مهم ترین دستگاه ها کلیک کنید

 

پس از محاسبه توان مصرفی، عدد بدست آمده را در 1.3 ضرب میکنیم و عدد به دست آمده را به بالا گرد می کنیم.


اما چرا؟

دلیل اصلی این کار این است که توان UPS ها معمولا توان ظاهری بوده و در باطن به دلیل ضرب ضریب توان که بطور پیش فرض برای مصرف کننده های  استاندارد (0.8) در نظر گرفته می شود توان حقیقی دستگاه UPS مقدار کمتری می شود.

و دلیل دیگر اینکه اگر در آینده دستگاهی را خواستیم به مجموعه اضافه کنیم دچار مشکل نشویم و ظرفیت خالی داشته باشیم. در نهایت باید دانست توان ups ساخته شده در کارخانه ها معمولا در رنج توان مشحص و استانداردی هستد، پس برای انتخاب UPS خود، عدد بدست آمده را به نزدیک ترین توان کارخانه به بالا گرد می کنیم. مثلا اگر توان بدست آمده ما 2700 وات باشد، نزدیک ترین عدد بالا 3000 است. پس باید UPS 3000 انتخاب کرد.

 

2-میزان بک آپ BACKUP یا زمان پشتیبانی  یو پی اس:

عملکرد اصلی دستگاه ها در زمان قطعی برق می باشد از این جهت باید از مقدار پشتیبانی و برق دهی دستگاه UPS و همچنین اطلاع دقیق از باطری دستگاه ، جهت بر اورد کردن انتظار ما در زمان قطعی کاملا مطلع باشیم .

اما چگونه ؟

برای اینکار به راحتی می توان با یک محاسبه ساده مقدار باطری مورد نیاز یا میزان زمان BACKUP یو پی اس های باطری داخلی را محاسبه کرد.

UPS ها در دو نوع باطری داخلی و خارجی عرضه می شوند.

فرمول ساده محاسبه زمان به شرح زیر است:

یو پی اس

این فرمول جهت محاسبه مقدار باطری مورد نیاز با توجه به مدت زمان درخواستی ما  جهت خریداری و اتصال به دستگاه می باشد. 

با تغییر فرمول بالا می توانیم تایم بک آپ دستگاه های باطری داخلی هم محاسبه کنیم. 

یو پی اس

 

به عنوان مثال برای خرید باطری در UPS باطری خارجی مقدار مصرف کننده های ما 3000 W محاسبه شده است و همچنین ما نیاز به 3 ساعت بک آپ داریم . که با توجه به دستگاه های موجود در بازار و بیشتر گرفتن ظرفیت طبق توضیحات قبل ،UPS 5KVA پیشنهاد میشود. پس مقدار باطری مورد نِیاز جهت خریداری میشود: 

یو پی اس

که با توجه به باطری های موجود در بازار میتوان  2 عدد باطری 100A/H   48V خریداری کرد.

 

چگونه زمان برق دهی (Back Up) را برای باتری ها محاسبه کنیم به بیان دقیق تر:

زمان Back up مدت زمانی است که باتری باید انرژی و توان مورد نیاز بار را تامین نماید و اغلب به آن زمان استقلال (Autonomy) یا زمان دشارژ نیز گفته می شود. باتریها در انواع گوناگون و میزان آمپر ساعت متفاوت عرضه می شوند ، بنابراین به منظور نصب باتری مناسب و استفاده از آن باید محاسبه دقیقی انجام گیرد.

جهت مشاهده ادامه ی راهنمای خرید یو پی اس کلیک کنید.

مشخصات فنی

 • تکنولوژی
  LINE-interactive
 • توان نامی
  2000va-1600w
 • ولتاژ ورودی
  150v~270v
 • فرکانس ورودی
  50+_3hZ
 • فاز خروجی
  تک فاز
 • ولتاژ خروجی
  برق شهر220v+10%____باتری 220v+2%
 • فاز ورودی
  تک فاز
 • ضریب قدرت نامی
  0.8
 • راندمان
  >85%
 • دما محدوده کاری
  0-40C
 • رطوبت محدوده کاری
  95%~0
 • فرکانس خروجی
  درحالت برق شهر مطابق ورودی -باتری 50hz
 • ماکزیمم جریان
  7.2A
 • تحمل اضافه بار
  نرمال 150% به مدت 8 دقیقه و باتری 110%تا 20 ثانیه
 • شکل موج خروجی باتری
  در حالت باتری سینوسی کامل
 • ولتاژ باتری
  48A
 • باتری داخلی
  9A
 • زمان شارژ مجدد
  8 الی 10ساعت
 • زمان سوییچ
  2~6 msec
 • نویز شنوایی
  40~45db
 • ارتفاع محدوده کاری
  تا ارتفاع 1000متر بالاتر از سطح دریا
 • THD
  دربارخطی 0.5%>

نظرات کاربران

نظرات خود را در مورد محصول مطرح نمایید