دوربین مدار بسته دام IP سیماران مدل SM-IPIRDS-4MP/MS

SM-IPIRDS-4MP/MS

ناموجود


دوربین مداربسته تحت شبکه سیماران مدل SM-IPIRDS-4MP/MS:

 

دوربین مداربسته آی پی سیماران مدل SM – IPIRDS -4MP/MS: این مدل از دوربین های مداربسته سیماران با فرمت تحت شبکه طراحی شده و به صورت دام و با قاب فلزی از جنس آلومینیوم با IP66 و IK10 می باشند. این دوربین IP دارای رزولوشن (کیفیت) تصویر 20fps 4MP می باشد. این مدل دارای فیلتر تصویر برداری در نور کم (دو عدد) IR و ICR IR بوده و دید در شب این دوربین دام تحت شبکه سیماران 20 متر، و دارای لنز فیکس 3.6mm می باشد. فرمت ذخیره سازی این دوربین تحت شبکه H265 و MJPEG می باشد. این دوربین IP سیماران دارای پروتکل  ONVIF- FTP- SMTP- DDNS- RTSP- NTP- DHCP- UDP- TCP/IP. همچنین ولتاژ تغذیه این مدل دوازده ولت DC بوده و دارای پورت PoE می باشد. گارانتی دوربین مداربسته سیماران دو سال می باشد.

گارانتی دوربین مداربسته سیماران دو سال می باشد.

 

جهت مشاهده جدیدترین قیمت دوربین مداربسته سیماران کلیک کنید.

 

ICR چیست؟ ICR در دوربین مداربسته یعنی چه؟

ICR در دوربین مداربسته جهت بهبود کیفیت تصویر استفاده می شود.  ICR جلوی سنسور استفاده شده و در طول روز جلوی نور مادون قرمز را میگیرد و هنگام تاریکی هوا در شب کنار رفته و همین امر در طول شبانه روز کیفیت تصویر را بالا می برد.

 

IP66 چیست؟

IP66 در دوربین مداربسته چیست؟

 

محافظت کامل در مقابل گرد و غبار، و محافظت در مقابل فشار در هر جهتی.

دوربین مداربسته سیماران

IK10 دوربین چیست؟

IK10 در دوربین مداربسته چیست؟

 

IK10 یا وندال پروف چیست؟ مقاوم در مقابل ضربه جسم سخت با وزن 5 کیلوگرمی که از فاصله 40 سانتی متری وارد می شود. این ضربه معال 20 ژول می باشد. 

 

فرمت ذخیره سازی +H264 چیست؟

H264+ در دوربین مداربسته چیست؟

 

کیفیت و فضای ذخیره سازی تصاویر از جمله ویژگی های مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته می باشد. از آنجایی که ذخیره فیلم ضبط شده توسط دوربین مداربسته حجم بسیار بالایی را در دستگاه ضبط تصاویر (NVR ...) اشغال می کنند به همین دلیل، روش هایی جهت فشرده سازی این تصاویر وجود دارند تا فیلم ضبط شده حجم کمتری را بگیرند. +H264 نیز از جمله روش های فشرده سازی ویدئویی است که از زیر مجموعه ی روش MPG-4 می باشد. در این روش تصاویر تکراری (تصاویر گرفته شده توسط دوربین مداربسته بدون تغییر و حرکت باشند) با حجم بسیار کمتری در هادر دستگاه ضبط می گردند. داشتن این ویژگی باعث مصرف هارد کمتر در دستگاه و در نتیجه پایین آمدن هزینه های می شود. همچنین تصاویر با سرعت بسیار بالا انتقال پیدا کرده و نیاز به پهنای باند کمتری می باشد.

 

سوئیچ شبکه PoE چیست؟

 PoE چیست؟  PoE در دوربین مداربسته چیست؟ PoE مخفف چیست؟

 

PoE مخفف Power over Ethernet می باشد.

در واقع این سوئیچ قابلیت برق رسانی به دوربین مداربسته را از طریق کابل شبکه 

(CAT6، CAT5...) می دهد.  داشتن ویژگی PoE این قابلیت را به دوربین مداربسته تحت شبکه می دهد که برق مورد نیاز جهت روشن شدن دوربین را از کابل شبکه دریافت کند.

 

ONVIF چیست؟

پروتکل ONVIF چیست؟ مخفف ONVIF چیست؟

 

ONVIF مخفف  Open Network Video Interface Forum است.

این پروتکل در دوربین های مداربسته ویژگی بسیار ارزشمندی محسوب می گردد زیرا دوربین های مداربسته IP و NVR های دارای ONVIF قابلیت اتصال و ارتباط به سایر دوربین ها و یا دستگاه های برندهای دیگر را دارا هستند.

 

دوربین مداربسته IP چیست؟ (IP Camera)

دوربین IP چیست؟ IP مخفف چیست؟ IP cctv چیست؟

 

دوربین مداربسته آی پی: IP مخفف Internet Protocol و در واقع IP CCTV به معنای دوربین مداربسته بر مبنای پروتکل شبکه می باشد.

CCTV مخفف چیست؟ CCTV مخفف Colsed Circuit Tele vsion به معنای تلویزیون مداربسته (دوربین مداربسته)می باشد.

 

دوربین مدار بسته تحت شبکه چیست؟

در تکنولوژی دوربین مداربسته IP یا همان دوربین تحت شبکه انتقال دیتا (تصویر، صدا...) در بستر اینترنت انجام می شود.دوربین آی پی از سطح کیفیت بالاتری نسبت به دوربین آنالوگ برخوردارند. دستگاه کنترل و ضبط تصاویر برای دوربین مداربسته تحت شبکه دستگاه NVR می باشد.

 

تفاوت دوربین های IP و AHD چیست؟

در ابتدا تفاوت دوربین آنالوگ و دوربین AHD را بررسی می کنیم:

 

در واقع TVI، CVI و AHD از نسل دوربین های آنالوگ هستند (بر پایه کابل کواکسیال) و با همان روش نصب و راه اندازی می شوند. در دوربین AHD انتقال اطلاعات به صورت آنالوگ بوده با این تفاوت که در دوربین مداربسته آنالوگ کیفیت تصاویر به صورت TV Line (خطوط در صفحه) سنجیده شده، در حالی که کیفیت تصاویر در دوربین های AHD به صورت Mega pixel (نقطه در صفحه) سنجیده می شود. بنابراین کیفیت تصویر در دوربین AHD بالاتر از دوربین آنالوگ می باشد. همچنین این تکنولوژی قابلیت پشتیبانی مسافت های طولانی تر را بدونن افت سیگنال دارد. در تصویر زیر تفاوت کیفیت دوربین آنالوگ و HD را می توانید  مشاهده کنید.

 

دوربین مداربسته سیماران

 

تفاوت دوربین IP و AHD:

  • در دوربین تحت شبکه، انتقال اطلاعات و ذخیره و ضبط آن از امواج دیجیتال تحت بستر شبکه ی اینترنت، و در انواع دوربین آنالوگ از امواج آنالوگ استفاده می شود.
  • در اغلب اوقات دوربین های تحت شبکه از سطح کیفیت تصویر بالاتری برخوردارند.
  • کابل کشی در دوربین های AHD (در کل در دوربین های آنالوگ) بیشتر از دوربین های IP می باشد.
  • نویزپذیری در دوربین مداربسته تحت شبکه کمتر از دوربین مداربسته AHD می باشد.
  • به دلیل استفاده تجهیزات پیشرفته در انواع دوربین های IP، از قیمت بالاتری نسبت به انواع آنالوگ برخوردارند.

دوربین مداربسته سیماران

 

 

جهت مشاهده انواع دوربین IP سیماران کلیک کنید.

جهت مشاهده لیست قیمت دوربین IP سیماران کلیک کنید.

 

دوربین دام چیست؟ (Dome CCTV)

دوربین مدار بسته دام چیست؟ Dome به معنی گنبد یا قبه می باشد و در اصطلاح به دوربین مداربسته دام (Dome Camera) به دوربین هایی گفته می شود که حالت گنبدی شکل دارند. دوربین دام استفاده های غیر صنعتی دارند و اصولاً روی سقف نصب شده که در اصطلاح به آن دوربین دام سقفی نیز گفته می شود، و استفاده ی آن ها در محیط های بسته بیشتر است . زیرا مقاومت آن ها در برابر گرد و غبار و آب کمتر است.

دوربین مداربسته سیماران

دوربین های قاب فلزی و دوربین های قاب پلاستیکی:

 

از نظر تولید قاب دوربین های مداربسته به دو دسته ی کلی کیس فلزی و کیس پلاستیکی تقسیم می شوند. 

دوربین های قاب پلاستیکی اغلب در محیط های مسقف استفاده می شوند زیرا مقاومت کمتری نیست به ورود آب و گرد و غبار دارند. و برای محیط بیرون از دوربین دام فلزی که از استحکام بیشتری برخوردار بوده و در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم تر است استفاده می شود.

 

شرکت سیماران:

از شرکت های مطرح در حوزه ی صنعت الکترونیک ایران، مجموعه صنایع الکترونیک سیماران (simaran) می باشد. این شرکت در سال 1350 تأسیس گردید و با اخذ نمایندگی های انحصاری برندهای مطرح اروپایی در صنایع الکترونیک فعالیت خود را آغاز نمود و تا امروز با طراحی ها و نوآوری های خود نه تنها گامی استوار در زمینه ی خود کفایی ملی برداشته است، بلکه صادر کننده بسیاری از محصولات خود به کشورهای همسایه می باشد.

 

دوربین مداربسته سیماران:

از جمله تولیدات شرکت سیماران دوربین های مداربسته می باشد. دوربین های مداربسته 1*4 و دوربین های تحت شبکه (دوربین های مداربسته IP) می باشد.

دوربین های 1*4 در واقع دوربین هایی هستند از خانواده ی دوربین مداربسته آنالوگ که تمامی فرمت های TVI، CVI، Analog و AHD را ساپورت می کنند و مطابق نیاز و دستگاه می توان به روی هر فرمت که مورد نیاز است دوربین را تنظیم کرد. که فرمت TVI از کیفیت بالایی برخوردار است.

دوربین های تحت شبکه سیماران.....

شرکت سیماران همچنین دستگاه های DVR، XVR و NVR را نیز در مجموعه ی محصولات تولیدی خود دارد.

 

گارانتی دوربین مداربسته سیماران:

شرکت صنایع الکترونیک سیماران جهت رفاه حال و احترام به مشتریان محصولات دوربین مداربسته سیماران را با گارانتی ارائه می دهد. در همین راستا دوربین مداربسته سیماران شامل دو سال گارانتی می باشد.

 

طریقه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته IP:

 

 دوربین مداربسته IPسیماران

 

دوربین های تحت شبکه (IP) را می توان به دو روش راه اندازی و مشاهده نمود:

  1. با استفاده از کامپیوتر(PC)

  2. با استفاده از دستگاه ضبط دیجیتال (NVR)

 

جهت مشاهده ی لیست دوربین های IP سیماران کلیک کنید.

 

راه اندازی دوربین با استفاده از کامپیوتر (PC):

برای راه اندازی مستقیم دوربینIP، بوسیله PC باید دوربین را با یک کابل شبکه (RJ-45) به پورت کارت شبکه کامپیوتر و همچنین به یک آداپتور 12 ولت وصل نمود. لازم به ذکر است با یک سوییچ که دارای پورت (Power Over EthernetPOE است می توان دوربین تحت شبکه را بدون نیاز به آداپتور توسط کابل شبکه به سوییچ و از آن به کامپیوتر وصل کرد. (پورت POE پورتی است که می توانند کارت شبکه علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات، تغذیه برق را هم برای دستگاهی که به آن وصل شده تامین کند.)

 دوربین مداربسته IPسیماران

برای مشاهده تصویر دوربین IP در PC ابتدا لوح فشرده حاوی اطلاعات دوربین را داخل PC قرار داده و با باز کردن پوشه مربوطه اطلاعات و نرم افزار راه اندازی دوربین در اختیارتان قرار می گیرد. پوشه IP Tool که حاوی نرم افزار دوربین است را باز کنید.

 

 دوربین مداربسته IPسیماران

سپس روی گزینه setup کلیک نموده و نرم افزار IP Tools را نصب نمایید. بعد از نصب نرم افزار به محل نصب برنامه رفته و روی گزینه IP Tools کلیک نموده سپس روی گزینه Immediate Refresh کلیک نموده تا Address دوربین متصل به PC نمایش داده شود. بدین ترتیب IP address دوربین متصل به PC نشان داده می شود:

 

 دوربین مداربسته IPسیماران

 

تغییر آدرس IP دوربین :

جهت تغییر IP Address کافیست بر روی IP مربوطه در لیست IP های Search شده کلیک کرده و آدرس آن را طبق تصویر بالا، در سمت راست مشاهده و سپس آن را به آدرس مدنظر تغییر دهید. پس از وارد کردن (123456) Password دوربین، Modify کنید.

سپس مرورگر (IPInternet Explorer را باز کرده و IP Address دوربین را وارد کنید:

جهت مشاهده آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه سیماران کلیک کنید.

جهت مشاهده نمونه تصویر های دوربین مداربسته سیماران کلیک کنید.

مشخصات فنی

نظرات کاربران

نظرات خود را در مورد محصول مطرح نمایید