دوربین مدار بسته دام IP سیماران مدل SM-IPN2510L

SM-IPN2510L

دوربین مدار بسته دام IP سیماران مدل SM-IPN2510L

 1. سنسور تصویر:1/3.2CMOS
 2. دید در شب:10 ~ 20m
 3. جنس بدنه:فلزی
 4. رزولوشن:2مگاپیکسل-full HD
 5. شکل ظاهری:سقفی
 6. نوع لنز:ثابت
 7. مشخصات لنز:fixed lens
 8. تکنولوژی ساخت:(تحت شبکه)IP
 9. گارانتی: 18ماه

ناموجود


دوربین مداربسته تحت شبکه سیماران مدل SM-IPN2510L:

 

دوربین مداربسته آی پی سیماران مدل SM – IPN2510L: این مدل از دوربین های مداربسته سیماران با فرمت تحت شبکه طراحی شده و به صورت دام و با قاب فلزی  و پلاستیکی با IP67 می باشند. این دوربین IP دارای رزولوشن (کیفیت) تصویر 2MP  20FPS می باشد. این مدل دارای فیلتر تصویر برداری در نور کم IR و ICR IR بوده و دید در شب این دوربین دام تحت شبکه سیماران 10 الی 20 متر، و دارای لنز فیکس 2.8mm می باشد. فرمت ذخیره سازی این دوربین تحت شبکه H265و +H264 می باشد. این دوربین IP سیماران دارای پروتکل  ONVIF- FTP- SMTP- DDNS- RTSP- NTP- DHCP- UDP- TCP/IP. این دوربین یک کانال ورودی صدا، جهت انتقال صدا از میکروفون متصل به دوربین به صورت همزمان با تصویر را دارد 1CH built-in MIC گفته می شود. همچنین ولتاژ تغذیه این مدل دوازده ولت DC بوده و دارای پورت PoE می باشد. گارانتی دوربین مداربسته سیماران دو سال می باشد.

گارانتی دوربین مداربسته سیماران دو سال می باشد.

دوربین مدار بسته دام IP سیماران مدل SM-IP2510L

 

جهت مشاهده جدیدترین قیمت دوربین مداربسته سیماران کلیک کنید.

جهت مشاهده انواع دوربین IP سیماران کلیک کنید.

دوربین مدار بسته دام IP سیماران مدل SM-IP2510L

 

ICR چیست؟ ICR در دوربین مداربسته یعنی چه؟

ICR در دوربین مداربسته جهت بهبود کیفیت تصویر استفاده می شود.  ICR جلوی سنسور استفاده شده و در طول روز جلوی نور مادون قرمز را میگیرد و هنگام تاریکی هوا در شب کنار رفته و همین امر در طول شبانه روز کیفیت تصویر را بالا می برد.

 

IP67 چیست؟

IP67 در دوربین مداربسته چیست؟

محافظت کامل در مقابل گرد و غبار، و محافظت در مقابل غوطه ورب در آب به عمق یک متر تا 30 دقیقه.

دوربین مداربسته تحت شبکه سیماران مدل SM-IP2510L

 

فرمت ذخیره سازی +H264 چیست؟

H264+ در دوربین مداربسته چیست؟

 

کیفیت و فضای ذخیره سازی تصاویر از جمله ویژگی های مهم در هنگام خرید دوربین مداربسته می باشد. از آنجایی که ذخیره فیلم ضبط شده توسط دوربین مداربسته حجم بسیار بالایی را در دستگاه ضبط تصاویر (NVR ...) اشغال می کنند به همین دلیل، روش هایی جهت فشرده سازی این تصاویر وجود دارند تا فیلم ضبط شده حجم کمتری را بگیرند. +H264 نیز از جمله روش های فشرده سازی ویدئویی است که از زیر مجموعه ی روش MPG-4 می باشد. در این روش تصاویر تکراری (تصاویر گرفته شده توسط دوربین مداربسته بدون تغییر و حرکت باشند) با حجم بسیار کمتری در هادر دستگاه ضبط می گردند. داشتن این ویژگی باعث مصرف هارد کمتر در دستگاه و در نتیجه پایین آمدن هزینه های می شود. همچنین تصاویر با سرعت بسیار بالا انتقال پیدا کرده و نیاز به پهنای باند کمتری می باشد.

 

تفاوت فرمت فشرده سازی H265 و H264:

فرمت فشرده سازی +H264 حجم کمتری نسبت به H264 مصرف می کند. در فرمت فشرده سازی H265 تقسیم بندی فریم های هر تصویر به ابعاد بزرگ تری نسبت به فرمت H264 تقسیم می شوند که پهنای باند و حجم بسیار کمتری اشغال می کنند.

در حالت کلی اگر بخواهیم به صورت تقریبی تفاوت بین فرمت های فشرده سازی را بررسی کنیم:

 • فرمت فشرده سازی H264  تقریباً نصف MPEG حجم اشغال می کند.
 • فرمت فشرده سازی +H264  تقریباً بیست درصد کمتر از H264 حجم اشغال می کند.
 • فرمت فشرده سازی H265  تقریباً نصف H264 حجم اشغال می کند.
 • و فرمت فشرده سازی +H265  تقریباً بیست درصد کمتر از H265 حجم اشغال می کند.

دوربین مداربسته سیماران

 

سوئیچ شبکه PoE چیست؟

 PoE چیست؟  PoE در دوربین مداربسته چیست؟ PoE مخفف چیست؟

 

PoE مخفف Power over Ethernet می باشد.

در واقع این سوئیچ قابلیت برق رسانی به دوربین مداربسته را از طریق کابل شبکه 

(CAT6، CAT5...) می دهد.  داشتن ویژگی PoE این قابلیت را به دوربین مداربسته تحت شبکه می دهد که برق مورد نیاز جهت روشن شدن دوربین را از کابل شبکه دریافت کند.

 

ONVIF چیست؟

پروتکل ONVIF چیست؟ مخفف ONVIF چیست؟

 

ONVIF مخفف  Open Network Video Interface Forum است.

این پروتکل در دوربین های مداربسته ویژگی بسیار ارزشمندی محسوب می گردد زیرا دوربین های مداربسته IP و NVR های دارای ONVIF قابلیت اتصال و ارتباط به سایر دوربین ها و یا دستگاه های برندهای دیگر را دارا هستند.

 

دوربین مداربسته IP چیست؟ (IP Camera)

دوربین IP چیست؟ IP مخفف چیست؟ IP cctv چیست؟

 

دوربین مداربسته آی پی: IP مخفف Internet Protocol و در واقع IP CCTV به معنای دوربین مداربسته بر مبنای پروتکل شبکه می باشد.

CCTV مخفف چیست؟ CCTV مخفف Colsed Circuit Tele vsion به معنای تلویزیون مداربسته (دوربین مداربسته)می باشد.

 

دوربین مدار بسته تحت شبکه چیست؟

در تکنولوژی دوربین مداربسته IP یا همان دوربین تحت شبکه انتقال دیتا (تصویر، صدا...) در بستر اینترنت انجام می شود.دوربین آی پی از سطح کیفیت بالاتری نسبت به دوربین آنالوگ برخوردارند. دستگاه کنترل و ضبط تصاویر برای دوربین مداربسته تحت شبکه دستگاه NVR می باشد.

 

تفاوت دوربین های IP و AHD چیست؟

در ابتدا تفاوت دوربین آنالوگ و دوربین AHD را بررسی می کنیم:

 

در واقع TVI، CVI و AHD از نسل دوربین های آنالوگ هستند (بر پایه کابل کواکسیال) و با همان روش نصب و راه اندازی می شوند. در دوربین AHD انتقال اطلاعات به صورت آنالوگ بوده با این تفاوت که در دوربین مداربسته آنالوگ کیفیت تصاویر به صورت TV Line (خطوط در صفحه) سنجیده شده، در حالی که کیفیت تصاویر در دوربین های AHD به صورت Mega pixel (نقطه در صفحه) سنجیده می شود. بنابراین کیفیت تصویر در دوربین AHD بالاتر از دوربین آنالوگ می باشد. همچنین این تکنولوژی قابلیت پشتیبانی مسافت های طولانی تر را بدونن افت سیگنال دارد. در تصویر زیر تفاوت کیفیت دوربین آنالوگ و HD را می توانید  مشاهده کنید.

 

تفاوت دوربین IP و AHD:

 • در دوربین تحت شبکه، انتقال اطلاعات و ذخیره و ضبط آن از امواج دیجیتال تحت بستر شبکه ی اینترنت، و در انواع دوربین آنالوگ از امواج آنالوگ استفاده می شود.
 • در اغلب اوقات دوربین های تحت شبکه از سطح کیفیت تصویر بالاتری برخوردارند.
 • کابل کشی در دوربین های AHD (در کل در دوربین های آنالوگ) بیشتر از دوربین های IP می باشد.
 • نویزپذیری در دوربین مداربسته تحت شبکه کمتر از دوربین مداربسته AHD می باشد.
 • به دلیل استفاده تجهیزات پیشرفته در انواع دوربین های IP، از قیمت بالاتری نسبت به انواع آنالوگ برخوردارند.

دوربین مداربسته سیماران

 

جهت مشاهده انواع دوربین IP سیماران کلیک کنید.

جهت مشاهده لیست قیمت دوربین IP سیماران کلیک کنید.

 

دوربین بولت چیست؟ (Bullet CCTV)

دوربین مدار بسته بولت چیست؟ Bullet به معنی گلوله می باشد و در اصطلاح دوربین مداربسته بولت(Bullet Camera) به دوربین هایی گفته می شود که حالت استوانه ای شکل دارند. دوربین بولت استفاده های اصولاً بیرونی دارند. اکثراً به دلیل نصب دوربین بولت در محوطه های باز، آن را با کیس فلزی طراحی کرده که همین امر سبب مقاومت آن ها در برابر گرد و غبار و آب کمتر (IP66، IP67 و...) خواهد شد.

 

تفاوت دوربین بولت با دام:

فرق دوربین بولت با دام چیست؟ از نظر طراحی دوربین بولت به شکل استوانه ای بوده و دوربین دام به شکل گنبدی می باشد. دوربین بولت عموماً با کیس فلزی طراحی شده و ضد ضربه و ضد آب می باشند و به همین جهت در فضاهای بیرون پرکاربرد است. دوربین دام نیز بیشتر در فضاهای مسقف و داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دوربین های قاب فلزی و دوربین های قاب پلاستیکی:

 

از نظر تولید قاب دوربین های مداربسته به دو دسته ی کلی کیس فلزی و کیس پلاستیکی تقسیم می شوند. 

دوربین های قاب پلاستیکی اغلب در محیط های مسقف استفاده می شوند زیرا مقاومت کمتری نیست به ورود آب و گرد و غبار دارند. و برای محیط بیرون از دوربین دام فلزی که از استحکام بیشتری برخوردار بوده و در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم تر است استفاده می شود.

 

شرکت سیماران:

از شرکت های مطرح در حوزه ی صنعت الکترونیک ایران، مجموعه صنایع الکترونیک سیماران (simaran) می باشد. این شرکت در سال 1350 تأسیس گردید و با اخذ نمایندگی های انحصاری برندهای مطرح اروپایی در صنایع الکترونیک فعالیت خود را آغاز نمود و تا امروز با طراحی ها و نوآوری های خود نه تنها گامی استوار در زمینه ی خود کفایی ملی برداشته است، بلکه صادر کننده بسیاری از محصولات خود به کشورهای همسایه می باشد.

 

دوربین مداربسته سیماران:

از جمله تولیدات شرکت سیماران دوربین های مداربسته می باشد. دوربین های مداربسته 1*4 و دوربین های تحت شبکه (دوربین های مداربسته IP) می باشد.

دوربین های 1*4 در واقع دوربین هایی هستند از خانواده ی دوربین مداربسته آنالوگ که تمامی فرمت های TVI، CVI، Analog و AHD را ساپورت می کنند و مطابق نیاز و دستگاه می توان به روی هر فرمت که مورد نیاز است دوربین را تنظیم کرد. که فرمت TVI از کیفیت بالایی برخوردار است.

دوربین های تحت شبکه سیماران.....

شرکت سیماران همچنین دستگاه های DVR، XVR و NVR را نیز در مجموعه ی محصولات تولیدی خود دارد.

 

گارانتی دوربین مداربسته سیماران:

شرکت صنایع الکترونیک سیماران جهت رفاه حال و احترام به مشتریان محصولات دوربین مداربسته سیماران را با گارانتی ارائه می دهد. در همین راستا دوربین مداربسته سیماران شامل دو سال گارانتی می باشد.

 

طریقه نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته IP:

 

 دوربین مداربسته IPسیماران

 

دوربین های تحت شبکه (IP) را می توان به دو روش راه اندازی و مشاهده نمود:

 1. با استفاده از کامپیوتر(PC)

 2. با استفاده از دستگاه ضبط دیجیتال (NVR)

 

جهت مشاهده ی لیست دوربین های IP سیماران کلیک کنید.

 

راه اندازی دوربین با استفاده از کامپیوتر (PC):

برای راه اندازی مستقیم دوربینIP، بوسیله PC باید دوربین را با یک کابل شبکه (RJ-45) به پورت کارت شبکه کامپیوتر و همچنین به یک آداپتور 12 ولت وصل نمود. لازم به ذکر است با یک سوییچ که دارای پورت (Power Over EthernetPOE است می توان دوربین تحت شبکه را بدون نیاز به آداپتور توسط کابل شبکه به سوییچ و از آن به کامپیوتر وصل کرد. (پورت POE پورتی است که می توانند کارت شبکه علاوه بر ارسال و دریافت اطلاعات، تغذیه برق را هم برای دستگاهی که به آن وصل شده تامین کند.)

 دوربین مداربسته IPسیماران

برای مشاهده تصویر دوربین IP در PC ابتدا لوح فشرده حاوی اطلاعات دوربین را داخل PC قرار داده و با باز کردن پوشه مربوطه اطلاعات و نرم افزار راه اندازی دوربین در اختیارتان قرار می گیرد. پوشه IP Tool که حاوی نرم افزار دوربین است را باز کنید.

 

 دوربین مداربسته IPسیماران

سپس روی گزینه setup کلیک نموده و نرم افزار IP Tools را نصب نمایید. بعد از نصب نرم افزار به محل نصب برنامه رفته و روی گزینه IP Tools کلیک نموده سپس روی گزینه Immediate Refresh کلیک نموده تا Address دوربین متصل به PC نمایش داده شود. بدین ترتیب IP address دوربین متصل به PC نشان داده می شود:

 

 دوربین مداربسته IPسیماران

 

تغییر آدرس IP دوربین :

جهت تغییر IP Address کافیست بر روی IP مربوطه در لیست IP های Search شده کلیک کرده و آدرس آن را طبق تصویر بالا، در سمت راست مشاهده و سپس آن را به آدرس مدنظر تغییر دهید. پس از وارد کردن (123456) Password دوربین، Modify کنید.

سپس مرورگر (IPInternet Explorer را باز کرده و IP Address دوربین را وارد کنید:

جهت مشاهده آموزش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه سیماران کلیک کنید.

جهت مشاهده نمونه تصویر های دوربین مداربسته سیماران کلیک کنید.

 

 

 

مشخصات فنی

 • رنگ
  سفید
 • وزن
  Approx. 0.287KG
 • ابعاد
  Φ 94.8 × 82.8
 • کشور سازنده
  ایران
 • مدت زمان گارانتی
  24 ماه
 • Image sensor
  1 / 3.2 "CMOS
 • Image size
  1080 × 1920
 • Electronic Shutter
  1 / 25 s ~ 1 / 100000 s
 • Iris Type
  Fixed Iris
 • Min. Illumination
  0.012lux @F1.2, AGC ON; 0 lux with IR
  0.046 lux @ F2.0, AGC ON; 0 lux with IR
 • Lens
  2.8 mm @F2.0, horizontal field of view: °
  3.6 mm @F2.0, horizontal field of view: 75.8°
 • Lens Mount
  M12
 • Wide Dynamic Range
  Digital WDR
 • BLC
 • HLC
 • Defog
 • Digital NR
  3D DNR
 • Angle Adjustment
  Pan: 0 ~360 ; Tilt: ° ° 0°~75°; Rotation: 0°~360°
 • Video Compression
  H.265/H.264 / MJPEG
 • H.265 Compression Standard
  Main Profile@Leve4.1 High Tier
 • Resolution
  1080P ( 1920 × 1080 ), 720P ( 1280 × 720 ), D1, 480 × 240, CIF
 • Main Stream
  60Hz : 1080P (1 /720P 1080P ~30fps); 50Hz : /720P(1~25fps)
 • Sub Stream
  60Hz : D1/CIF/480×240(1~30fps); 50HZ: D1/CIF/480×240 (1~25fps)
 • Bit Rate
  64 Kbps ~ 6 Mbps
 • Bit Rate Type
  VBR / CBR
 • Image Settings
  ROI, Saturation, Brightness, Chroma, Contrast,Wide Dynamic,
  Sharpen, NR,etc. adjustable through client software or web browser
 • ROI
  Each ROI to be configured separately
 • Network
  RJ45
 • Video Output
 • Audio
  1CH built-in MIC
 • Interfaces Storage
 • Hardware Reset
 • Remote Monitoring
  Web browsing,CMS remote control
 • Online Connection
  Support simultaneous monitoring for up to 3 users;
  Support multi-stream real time transmission
 • Network Protocol
  UDP, DHCP, NTP, RTSP, PPPoE, DDNS, SMTP, FTP, 802.1x, UPnP, HTTP, HTTPs, QoS
 • Interface Protocol
  ONVIF
 • Functions Storage
  Network remote storage
 • Smart Alarm
  Motion detection
 • Intelligent Analytics
  Region intrusion detection, video blur detection and line crossing detection
 • General Function
  Watermark, IP address filtering, video mask, heartbeat, illegal login lock
 • PoE
  Optional
 • IR Distance
  10 ~ 20m
 • Ingress Protection
  IP67
 • Power Supply
  DC12V(PoE power supply optional)
 • Power Consumption
  < 5 W
 • Operating Environment
  - 20 °C ~ 55 (-4°F~131°F)
  Humidity: less than 95 % non condensing
 • Installation
  Ceiling mounting ( Wall mounting available with the junction box and bracket )
 • Audio Compression
  G711A/U

نظرات کاربران

نظرات خود را در مورد محصول مطرح نمایید